موسسه فرهنگی آموزشی هفت آسمان پرسش Haft Aseman Porsesh Institute

با پرسش های جنسی کودکان چه باید کرد؟

 با پرسش های جنسی کودکان چه باید کرد؟
 پیش از هرچیز (چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید) باید بپذیریم که کودکان در مورد مسایل جنسی پرسش های مهمی از بزرگ ترهای خود دارند و باز چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ما موظف هستیم کودکان را در پاسخ گویی به پرسش های شان کمک کنیم.

ادامه مطلب...

نکاتی در مورد ویتامین دی و کمبود آهن

نکاتی در مورد ویتامین دی
ویتامین دی برای جذب بهتر کلسیم و فسفر در بدن لازم است و کمبود این ویتامین خطر ابتلا به پوکی استخوان را به همراه دارد.
این ویتامین به ویتامین آفتاب هم شهرت دارد، زیرا در اثر تابش نور خورشید در پوست افراد ساخته می‌شود.
این ویتامین در جذب کلسیم، حفظ سلامت استخوانها و پیشگیری از پوکی استخوان دارد،.

ادامه مطلب...

اگر کودک حرف زشتی از دهانش درآمد چه رفتاری با او داشته باشید اگر کودک حرف زشتی از دهانش درآمد چه رفتاری با او داشته باشید
 فرزند شما به تازگی از الفاظی استفاده می کند که چندان مناسب نیست. برای اولین بار که حرف زشتی از دهانش درآمد چه رفتاری با او داشتید؟ در عین متعجب بودن از لحن کودکانه او خنده تان گرفت یا تنبیهش کردید؟ گرچه فرزندتان منظوری از بیان الفاظ نامناسب ندارد اما به هر حال هر والدی ترجیح می دهد فرزندش مودبانه برخورد کند.

ادامه مطلب...

آموزش احساسات به کودکان

 آموزش احساسات به کودکان، شناخت بهتر خود
 
روحیات کودکان برخلاف تصور بسیاری افراد، پیچیدگی‌های خاص خود ‌را  دارد. گاهی اوقات کودک درباره چیزی صحبت می‌کند، ولی هدفش ‌چیز  دیگری است.

 

ادامه مطلب...

بهداشت روان وخانواده

 بهداشت روان وخانواده

 یکی از عوامل مؤثر در  شکل گیری  رفتار فرد ، خانواده است . فضای خانه ، نخستین و بادوام ترین عاملی است که ، در رشد شخصیت افراد تأ ثیر می گذارد . به گونه ای که می توان گفت پدرومادر نیرومندترین آموزگار افراد در زندگی هستند. آموزش خانوادگی پایدارترین آموزش و محیط خانه مهمترین آموزشگاه برای هر فرد می باشد .

ادامه مطلب...

راهکار مشق ننوشتن کودکان

 راهکار مشق ننوشتن کودکان
 هنگامی که فرزند شما ناتوانی خود در حل مسائل ریاضی را ابراز می کند یا می گوید نمی تواند بدون کمک شما از پس نوشته کلمه ای  سخت و دشوار برآید، زود تسلیم خواسته او نشوید.
 در ادامه راهکارهایی در این رابطه بخوانید...

ادامه مطلب...

اضطراب جدایی در کودکان

 اضطراب جدایی در کودکان
 شاید‌ برای شمایی که مستقل و نترس هستید‌، د‌اشتن فرزند‌ی که از  ریسمان سیاه و سفید‌ ‌می‌ترسد‌ و از کنار شما تکان نمی‌خورد‌، عجیب  باشد‌.اما بهتر است کمی د‌ر باورهای‌تان تجد‌ید‌نظر کنید‌ و بپذیرید‌ که  رفتارهای کود‌ک‌تان تنها تحت تاثیر ارثی نیست که از شما و پد‌رش گرفته  است. فرزند‌ شما بیشتر از آنکه از ژن‌ها زند‌گی کرد‌ن را یاد‌ بگیرد‌، تحت تاثیر  رفتارهایی که د‌ر طول روز انجام می‌د‌هید‌، قرار می‌گیرد‌.اگر مد‌ام د‌ر معرض د‌عواهای زن و شوهری شما باشد‌، جد‌ایی برایش به یک کابوس همیشگی تبد‌یل ‌می‌شود‌ و اگر مد‌ام مثل یک گروهبان مراقبش باشید‌ و به او بچسبید‌، د‌ل کند‌ن از شما برایش سخت‌ترین کار د‌نیا ‌می‌شود‌.

ادامه مطلب...

برنامه ساعات شروع و پایان کلاس ها

اولیاء محترم
ساعات شروع و پایان دبستان دخترانه و پسرانه از ٧:٣٠صبح الی ١٣:١٥ دقیقه و دبیرستان ها از ٧:٣٠ دقیقه صبح الی ١٣:٤٥ دقیقه خواهد بود.دبیرستان های دخترانه و پسرانه دو روز در هفته فعالیت پرورشی خواهد داشت که متعاقبا اعلام خواهد شد.
با توجه به برنامه های درسی که برای دانش آموزان دبیرستان در روزهای پنجشنبه در نظر گرفته شده است و بعدا اعلام خواهد شد فعلا برای پنجشنبه های فرزندتان برنامه ای در نظر نگیرید.
با تشکر

کوله پشتی استاندارد برای دانش آموزان

کوله پشتی مناسب و درست استفاده کردن از زبان یک فیزیوتراپیست:seedling::high_brightness:
 تحقیقات نشان می‌دهد وزن زیاد کیف‌های مدرسه باعث بروز بیماری و  آسیب‌های ستون فقرات، مفاصل و دردهای شدید در نواحی گردن، دست ها،  کتف، پشت و پاها در دانش آموزان می شود. کیف مدرسه به محض اینکه پر  می‌شود، نباید سنگین‌تر از ۱۵-۱۰ درصد وزن کودک باشد؛ بنابراین بهتر است  کیفی سبک انتخاب کنید، تحقیقاتی که در این زمینه به انجام رسیده اند، نشان  می‌دهند

ادامه مطلب...